A-A+ If 300 jellybeans cost you x dollars. How many 2022-08-01 21:20:54 问答库 阅读 167 次 问题详情 If 300 jellybeans cost you x dollars. How many jellybeans can you purchase for 50 cents at the same rate?A.150/xB.150xC.6xD.1500/xE.600x请帮忙给出正确答案和分析,谢谢! 参考答案 正确答案:A